user_mobilelogo

NEJLEPŠÍ VĚCI NA SVĚTĚ NEJSOU VĚCI, ALE ZÁŽITKY A POZNÁNÍ

Dolomity

ITINERÁŘ DOLOMITY

Článek v Blogu

View more

Dolomity jsou výjimečné svou geologickou strukturou, která zahrnuje dolomitický vápenec. Jsou známé svými ostrými hřebeny a věžovitými formacemi. Tato jedinečná krajina byla dokonce zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Oman

Omán země kadidla

Článek v Blogu

View more

Asi většinu z nás při návštěvě kostela nepřekvapí, když ucítí zvláštní omamnou vůni kadidla. Ale napadlo vás, co to vlastně to kadidlo je, proč se při náboženských obřadech používá a odkud se dováží?

Arménie

ARMÉNSKÉ KLÁŠTERY

Článek v Blogu

View more

Arménie byla první zemí na světě, která přijala křesťanství jako své státní náboženství. Stalo se tak v roce 301 za vlády pohanského krále Trdata III. Dnes se na území Arménie nachází více než 60 středověkých kostelů...

RADY NA CESTU NA MARTINIK

 

Kdy jet na Martinik

Na Martinik každoročně přijede téměř půl miliónů turistů, tj. více než stálých obyvatel ostrova a osmdesát procent z nich přilétá z Francie. Nejvhodnějším obdobím, kdy jet na Martinik, jsou měsíce od listopadu do června, kdy na ostrově spadne nejméně srážek. Nejsušším měsícem je duben. Naopak nejvíce srážek spadne během léta s vrcholem v září.

 

 

Co na Martiniku vidět a navštívit

Martinik 08

Turisté přijíždí na Martinik především kvůli krásným plážím, které se nachází na jihozápadním pobřeží od Grand Anse až k nejkrásnější pláži ostrova k Les Salines. Nádherné pláže jsou také na jihu kolem Cap Chevalier a na východě na poloostrově Caravelle. Na severu jsou černé pláže Anse Ceron a Ance Couleuvre. Potápění je populární u města Saint Pierre, kde potápěči prozkoumávají desítku potopených lodí. Ve vnitrozemí turisté vyrážejí do hornatého deštného pralesa na tůry, vyhlášená je i vekolepá botanická zahrada Balata.

 

 

Cestování na Martinik na vlastní pěst

Martinik 24

Na Martinik jsem jel se svou Šárkou a společně jsme jej krátce navštívili během naší cesty po třech ostrovech Malých Antil. 

 

Cestování po Martiniku

Na cestu na Martinik jsme si tehdy ještě zabalili do velkého batohu. S přibývajícími cestami jsem však zjistil, že spoustu věcí člověk na cestách nepotřebuje a je možné cestovat na lehko a pohybovat se svobodněji. Dnes už cestuji jen s malým cyklistickým baťůžkem, který neváží více jak 6kg. Protože hygienu mám v balení do 100ml, nastupuji s ním rovnou i na palubu letadla. Jak si zabalit na cesty popisuji v článku "Co s sebou na cesty".

Po ostrově jsme se přemísťovali pronajatým autem, které jsme si vyzvedli na letišti a vrátili v Point de Boute, přes rentalcars.com. Některé autopůjčovny např. Avis nebo Budget umožňují vrácení auta na jiném místě a pro nás to bylo výhodné, protože jsme z Point de Boute pokračovali dále lodí do Fort de France a poté velkým trajektem na Dominiku. Nemuseli jsme jet až na letiště a odtud se vracet taxíkem do Fort de France do přístavu.

 

Ubytování

Ubytování, které představovalo malý byt i s kuchyňkou, jsme našli a zarezervovali na internetu přes Booking.com, viz cestopis. Nabídka jiného ubytování je např. na adrese gitesdefrance-martinique.com nebo homeaway.com.

 

Stravování

Stravování jsme řešili rychlým občerstvením na ulici a večer jsme si doma vařili. Stravovat se ve francouzkých restauracích totiž není zrovna dvakrát levné.

 

Ostatní zvláštnosti

Na Martiniku jsme si dávali pozor na stromy Macinelli, jejchž listy jsou jedovaté a proto tyto stromy obvykle bývají označeny na kmeni červenou tečkou.

Nedoporučuje se také koupat ve sladké vodě kvůli bilharzii a naopak se doporučuje dávat pozor na jedovaté hady.

 

 

 

facebook

Instagram 2

 

youtube