user_mobilelogo

Budapest head

Evropská metropole, kterou máme za humny, nabízí příjemně strávený víkend spojený s procházkami po památkách, koupáním v místních termálních lázních a umocněný výbornou maďarskou kuchyní.

Gruzie Usguli

Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, Gruzie je pro našince velice populární destinací. Je totiž svým způsobem exotická, má úchvatné hory, černomořské pobřeží, výborné jídlo a ještě lepší víno, pohostinné lidi a je bezpečná a levná. Je přitažlivá nejen v létě, ale i v zimě, kdy nabídne zajímavou alternativu k alpskému lyžování. A samotné cestování do Gruzie usnadní bezvízový vstup a přímé letecké spojení provozované nízkonákladovými společnostmi. Která zajímavá místa se dají v Gruzii navštívit?

Chor Virap

Arménie byla první zemí na světě, která přijala křesťanství jako své státní náboženství. Stalo se tak v roce 301 za vlády pohanského krále Trdata III. Dnes se na území Arménie nachází více než 60 středověkých kostelů a mnohé jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. Pojďme se na některé z nich podívat.

Oman velbloud

Asi většinu z nás při návštěvě kostela nepřekvapí, když ucítí zvláštní omamnou vůni kadidla. Ale napadlo vás, co to vlastně to kadidlo je, proč se při náboženských obřadech používá a odkud se dováží? Na tyto i další otázky vám dá odpověď návštěva Ománu.

facebook

Instagram 2

 

youtube